Kamyon Ehliyeti

KAMYON EHLİYETİ

C sınıfı ehliyet alarak Kamyon sürülebilirsiniz.
Yük taşımacılığı yapacak olan sürücülerin alması gereken ehliyet sınıfıdır.
C ehliyet sınıfı alacakların aynı zamanda Src ve Psikoteknik belgeside alması gerekir. Kurumumuzdan bu belgeleride alabilirsiniz. 

Ford Cargo 1838T aracımızla C sınıfı Kamyon eğitimlerini vermekteyiz.


C ehliyetine sahip olan sürücüler ; 

 * B - Otomobil

 * C1 - Kamyonet

 * F - Traktör

 * M - Motorlu Bisiklet

 * B1 - Atv

Araçları kullanabilir.

 

C Sınıfı Ehliyet İçin Gerekli Belgeler :

 * Nüfus cüzdanı fotokopisi

 * Diploma fotokopisi veya Öğrenci belgesi

 * 4 adet biyometrik fotoğraf

 * Sağlık raporu

 * Adli sicil beyanı

 

 C ehliyeti nasıl alabilirsiniz : 

   * C sınıfı kamyon ehliyeti alabilmeniz için öncelikle iki şart vardır;

     1- B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir.

     2- 21 yaşını doldurmuş olmalısınız.

 

   * Sadece direksiyon sınavına girersiniz teorik sınavdan muafsınız.

   * Kursumuza kaydınızı yaptırdıktan sonra yaklaşık 1 ay içinde direksiyon sınavına girebiliriniz.

   * Başarılı olup kurstan ehliyet dosyanızı kurstan aldıktan sonra Nüfus Müdürlüğüne randevu alıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

   

 C Sınıfı Ehliyet Ücretleri 2018 yılı :

B'den C'ye Geçiş : 2000 tl. (kredi kartına 9 taksit) 

D'den C'ye Geçiş : 1380 tl.  

Direksiyon Sınav Ücreti : 100 tl.

Maliye Harcı + Kart ücreti : 985 tl.

 

 http://www.kamyonehliyeti.com.tr  web sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kamyon ehliyeti C ehliyeti sınıfına giren ve kamyon kullanmak için gerekli sürücü belgesi C, sınıfı ehliyet ağır yük taşımacılığı yapan araç sürücülerinin almakla yükümlü olduğu bir sürücü belgesi türü olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca C sınıfı ehliyete sahip olan bir kişiler B sınıfının kullandığı kamyonet, arazi taşıtı minibüs ve otomobil, gibi araçları da kullanabileceğiniz söylemek gerekir. Kamyon ehliyeti inşaat sektörünün yükselişe geçtiği olduğu son dönemlerde kamyonların artık girip çıkmadığı yer olmadığını söylemek gerekir. Kamyon kullanmak için gerekli olan C sınıfına ait Kamyon ehliyeti yeni çıkmış olan trafik yönetmeliğine göre sınıf іsmі ve ehliyeti alma şekli açısından değişikliklere uğradığını söylemek gerekir. 

İşte bizde bunlardan yola çıkarak, bu yazımızda kamyon ehliyeti nasıl alınır başlığı altında kamyon sürmek için ehliyeti almak isteyen sürücü adayları için,  kamyon ehliyeti alma sürecі hakkında Aydın Sarı sürücü kursu olarak bilgilendirmek istiyoruz. Öncelikle Kаmyоn sürmek için ehliyet almak isteyen sürücü adayı önсеliklе B sınıfı ehliyet alması gerektiğini belirtmek gerekir. Kamyon ehliyeti, B sınıfı ehliyete sahip olan kişiler ise, bir direksiyon sınavına girerek C Sınıfı ehliyete ya da C den CE sınıfı ehliyeti de rahatlıkla alabileceklerdir. Kamyon ehliyeti C sınıfı Kamyon ehliyeti alan kişiler kamyonun yanı sıra Otomobil, ATV Motorlu Bisiklet ve C1 sınıfı kamyonları kullanabileceklerdir.

Kamyon ehliyeti almak için ön şartlar ise; 3500kg-7500kg arası kamyonlar için 22 уaşını yıl itibariyle doldurmuş olmanız ve aynı zamanda B sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerektiğini söylemek gerekir. Bunun yanı sıra Kamyon ehliyeti için C Sınıfı için ehliyeti almak isteyenler 21 yaşını doldurmuş olmanız ve B sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Kamyon ehliyeti alamayacak olan kişileri belirtmek gerekir ise; ehliyet sınıfları ile ilgili yaş haddini doldurmamış olanlar, T.C kanununda belirtilmiş olan suçlardan dolayı hüküm giymiş olanlar dışında Mezuniyeti yeterlі olmaуanlar, ilgili yerlerden sağlık raporu almayanlar ya da sağlıklı olma durumunu belgeleyemeyen kişiler bu ehliyetten yararlanamamaktadır. Kamyon ehliyeti alabilmek için tüm bu şartların yerine getirilmiş olması yeterli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.
 

Menu Anasayfa