Otomobil Ehliyeti

OTOMOBİL EHLİYETİ

B sınıfı Otomobil ehliyeti ile vitesli (manuel) ve otomatik vites tüm otomobilleri kullanabilirsiniz.

 B sınıfı düz vites direksiyon eğitimlerimiz birer bir olarak son model Clio marka araçlarımızla verilmektedir.

Otomatik vitesi tercih eden öğrencilerimiz için Mersedes ve Toyota Yaris marka araçlarla direksiyon eğitimi vermekteyiz. 

B sınıfı Otomobil ehliyeti için 16 SAAT DİREKSİYON EĞİTİMİ verilmektedir.

B sınıfı Ehliyet Fiyatlarımız

 

B ehliyetine sahip olan sürücüler ; 

 * B - Otomobil

 * F - Traktör

 * M - Motorlu Bisiklet

 * B1 - Atv    araçları kullanabilir.

 

B Sınıfı Ehliyet İçin Gerekli Belgeler :

 * Nüfus cüzdanı fotokopisi

 * Diploma fotokopisi veya Öğrenci belgesi

 * 4 adet biyometrik fotoğraf

 * Sağlık raporu

 * Adli sicil beyanı  

 

 B ehliyeti nasıl alabilirsiniz : 

 18 Yaşını doldurmuş olup en az ilkokul mezunu olmanız gerekir.

 Sürücü kursumuzla görüşüp en yakın sınav için ön kaydınızı yaptırınız. 

 İstemiş olduğumuz evrakları ön kayıttan hemen sonra hazırlayıp kursumuza ulaştırınız. 

 Kurs ödemenizi yapıp (Kredi kartına 9 taksit ile ödeyebiirsiniz) teorik eğitimlere ve sonrasında 16 derslik direksiyon eğitimlerine katılacaksınız. 

 Eğitimler sonunda ehliyet sınavına e-sınav olarak katılacaksınız. Kursumuz bunun için en yakın sınav tarihine sizin için randevu alacaktır. E-sınavın sonucu aynı gün sınav okulunda belli oluyor ve sonrasında direksiyon eğitimleriniz başlayacaktır. Direksiyon eğitimlerinide tamamladıktan sonra en yakın tarihteki direksiyon sınavına katılacaksınız.

 - 50 soru sorulur. Her soru 2 puandır.

 - 35 doğru cevap vermeniz gerekir. 15 yanlış yapma hakkınız var. Yanlışlar doğruyu götürmez.

 - Geçmek için enaz 70 puan almanız gerekir. 

 - Sınav süresi 1 saattir. 

 

B Sınıfı Ehliyet Ücretleri 2018 yılı :

 B Kurs ücreti 2018 yılı : 1600 tl. (kredi kartına 9 taksit) 

Teorik sınav ücreti : 75 tl.  

 Direksiyon Sınav Ücreti : 100 tl.

 Maliye Harcı + Kart ücreti : 655 tl.

 

Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak olarak sınav sürüşlerinde genel olarak hem yerleşim alanları içindeki hem de dışındaki güzergahlara yer verdiğimizi söylemek gerekmektedir. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak kara yolu trafiğinde bağımsız olarak motorlu taşıt kullanmak isteyen herkesin gerekli direksiyon ve yol yetkinliğinin kanıtlaması gerektiğinin inancındayız. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak şunu gördük ki bazı ülke ve şehirlerde yapılan direksiyon sınavlarında kursiyerlere göz testi veya sabır ve kendini kontrol edip edemeyeceklerini anlamak üzere sinir testleri yapılmaktadır. 

Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak bir diğer amacımız ise direksiyon eğitimi dersi haricinde kursiyerlerimize sözel olarak çeşitli eğitimler kurumumuzca verilmektedir. Eğitimlerimizi gelişen teknoloji sayesinde, teknolojiyi kullanarak en iyi ve en kaliteli eğitim hizmetini kusursuz bir şekilde vermekteyiz. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu firması olarak 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 29/5/2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği hükümlerine göre eğitimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak amacımız karayolunda can ve mal güvenliği yönünden trafik düzeninin sağlanması ve bütün konularda alınacak önlemleri belirlemektir.

Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu firması olarak direksiyon sınavını akan trafik içerisinde kursiyerin ortaya koyacağı veya ispatlayacağı trafik ve yol hakimiyeti kurallara ve işaretlere uyum, güvenli sürüş tehlike ve riskleri ön görme gibi süreçleri birçok açıdan kursiyerlerin gözlemlendiği ve değerlendirildiği bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak şunu söyleyebiliriz ki, bu tarz manevralar kursiyerlerin araç hakimiyeti trafik anında karşılaşılan zorunlu manevra ve becerileri ile farklı yol durumlarında yapılması gereken doğru davranışların gözlemlenmesinde kilit öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Otomobil Ehliyeti (Düz Otomatik) konusunda Aydın Sarı sürücü kursu olarak direksiyon eğitimi ve sınav değerlendirmesinde kursiyerlerin temel birkaç manevra, eğimli yolda kalkış, iki araç arasına geri park etme, 25 metre geri sürüş, ani fren yapma, geri giderken şeridini koruyarak köşeden sağa veya sola dönme gibi eğitimler de verilmektedir.

Menu Anasayfa